2022. április 4-én 14 órakor kiállítás nyílik a Magtárban a Budajenői Általános Iskola diákjainak alkotásaiból Kikelet címmel.

Ennek részét képezik az 5. évfolyamon történelem órára készült középkori vármakettek is. A projektben az ötödikesek történelem órán feldolgozták a középkori várak felépítését, a hozzá tartozó életmódot, a lovagkort. A makettek szabadon választható anyagból készülhettek. Diákjaink nagyon kreatívak: volt, aki fából faragta ki; volt, aki legoból állította össze; volt, aki fémből hegesztette, és parafából is készült egy.

"A Budajenői Általános Iskola 5. a osztályába járok. Kedvenc tantárgyam a történelem. Kristóf bácsi, a tanárom nagyon élvezetes órákat szokott tartani. Alig várom a következő órákat, mert kíváncsi vagyok a történet folytatására. Kristóf bácsi lehetőséget adott potyaötös szerzésére.
A középkornál tartunk a tananyaggal. Tanár úr elmesélte, hogy milyen épületekben laktak akkoriban az emberek. Szorgalmi feladatként egy középkori várat lehetet csinálni, szabadon választott anyagot használhattunk fel. Én egyből tudtam, hogy fából fogom megalkotni. Másnap délután felmentem a papámhoz, hogy segítsen a vár elkészítésében. Papi szakmája asztalos, így sokféle alapanyagot találtam nála. Egy lapra lerajzoltam a tervemet, mit szeretnék megvalósítani. Tetszett neki az ötletem, neki is láttunk! Papi kivágta a bástyákat, a lakóházat géppel, faragtunk gazdasági épületet is. Szöggel rögzítettem ezeket. A kertben gyűjtöttem gallyakat, és méretre vágtam, ezek a tűzifát ábrázolják. Fúrtunk, csiszoltunk, szögeltünk. Mindig újabb és újabb ötletet találtunk ki. Egy teljes délutánt igénybe vett a munka. De ezzel még közel sem végeztem. Otthon várt a festés! Anya segített a színek kiválasztásában, mit milyen színűre fessek. Sokat dolgoztam vele. Élveztem minden pillanatát. Szeretek papival együtt dolgozni. Meg is egyeztünk, hogy az ötösből 3 az enyém, 2 az övé."

Péter Zalán 5. a

Steiner Botond 5. a