2022. március 28. és április 2. között kerül megrendezésre a Wunderbar Fesztivál, az első egész hetes országos rendezvénysorozat, ahol minden a német nyelv körül forog.

A Wunderbar fesztivál célja, még több embert motiválni és ösztönözni a német nyelv tanulására Magyarországon. Ez a nagyszabású rendezvény Németország, Ausztria és Svájc nagykövetségeinek és kultúraközvetítő szervezeteinek a kezdeményezése: Sokszínű programokkal szeretnék bemutatni, hogy miért is érdemes ma németül tanulni. Ezért országszerte játékos és interaktív eseményekkel várják a nyelvtanulás iránt érdeklődő fiatalokat és felnőtteket egyaránt - függetlenül attól, hogy valaki korábban tanult-e már németül vagy még csak most tervezi, hogy belevág ebbe az izgalmas kalandba!
(Forrás: https://www.frissdiplomas.hu/esemenyek/1231-Wunderbar-Fesztival-2022-03-28)

A rendezvénysorozaton a DBU (Magyarországi Német Színház) is képviselteti magát színházi kínálatával.
A most látott ZsebSzínház óvodás és kisiskolás korosztálynak bárhol játszható interaktív kétnyelvű meseelőadás, amely interaktivitása révén nemcsak a megértést, hanem az aktív nyelvhasználatot is fejleszti. Felfogható akár alternatív németórának is. Két – németül és magyarul is játszó - színész varázslatos világokba kalauzolja a gyerekeket bábok, képek és zene segítségével.
(Forrás: https://www.dbu.hu/hirek/2022/02/28/wunderbar-fesztival)

Erre az előadásra volt lehetősége elmenni a Budajenői Általános Iskola 3. b osztályos tanulóinak a budajenői Német Nemzetiségi Önkormányzat támogatásával, akinek ezúton is szeretnénk megköszöni ezt a remek lehetőséget.
Az előadás Budapesten az Eötvös 10 Művelődési Ház Kamratermében volt. Remek humorral, a mai gyerekekhez igazítva, egyedüli élményt nyújtott.
A darab végén a Goethe Intézet standjánál még egy-egy ajándékot is kaphattak a gyerekek. Remekül sikerült a program, amit a gyerekek írásai is mutatnak:

“Azért tetszett az előadás, mert németül volt és majdnem mindent értettem belőle. Azért is jó volt, mert olyan történetet adtak elő, amit én is ismertem. Mondókáztunk, énekeltünk és sokat nevettünk az előadás alatt.”
Kerkai Soma 3.b

”Az előadás a halászról meg a feleségéről szólt. Németül meg magyarul beszéltek benne. Nekem azért tetszett, mert vicces volt. A kedvenc szereplőm a hal volt.”
Burján Berta 3.b

”Hétfőn Budapesten voltunk színházban, ahol A halász meg a felesége című előadást láttuk. Nekem nagyon tetszett, jó volt, hogy magyarul és németül is beszéltek benne. A feleség németül, a halász pedig felváltva hol magyarul, hol németül beszélt. Tetszett, hogy énekeltek benne az elején, és a végén. Szép volt a díszlet, és nagyon jól eljátszották a darabot. Nagyon vicces volt az egész, főleg, mikor halász mindig megjelent az aranyhal házánál. Érdemes megnézni mindenkinek. Ajánlom.”
Gutowski Dalma 3.b

"Am 21. März sind wir mit der Klasse nach Budapest gefahren. Dort haben wir ein Theaterstück Namens "A halász és a felesége" im Vortrag der Deutsche Bühne angeschaut. Es handelt sich um einen Fischer und seine Frau.
Der Fischer hat eines Tages einen Goldfisch gefangen. Die Frau hat sich große Sachen gewünscht, wie zum Beispiel ein Schloss. Am Ende haben sie aber erfahren, dass man ohne Geld und Macht auch sehr fröhlich sein kann.
Das Theaterstück habe ich sehr lustig und lehrreich gefunden."
Rack Emília 3.b

Reméljük, máskor is lesz lehetőségünk ilyen remek programokon részt venni.

Pappné Polacsek Orsolya
Német nyelvtanár