A Budajenői Általános Iskola nem egy művészeti iskola.

Mi itt csupán heti egy rajzórát fordíthatunk a tehetségfejlesztő, kreativitásfejlesztő (és az idegi feszültségeket is jól levezető) ? alkotómunkára, vagyis az alkotásra ösztönző/nevelő ténykedésekre. Ám büszkén mondhatjuk el, hogy a legtehetségesebb tanulóinktól gyakran kiváló alkotások születnek. Diákjaink kreativitása örömteli, felülmúlhatatlan élmény, a lelki világukat (és mindannyiunk lelki életét) gazdagító pozitívum! Alkotó szándékuk a jövő nemzedékének útmutató: intelligens életfelfogásukat segíti, egészséges érzelmi életüket, találékonyságukat ringatja, gyakorlatiasságukat ösztönzi és fokozza. Természetesen tanulóink nem csupán a vizuális kultúra, de az irodalom, a zenekultúra és számos tudományág terén is bizonyítanak mérhető, versenyeken díjazott eredményekkel. Sőt, méltán lehetünk büszkék arra, hogy a vizuális kultúra terén működő rajzolóink az elmúlt négy-öt év során több magas kitüntetésben, Megyei, Országos és Nemzetközi/Kárpát-medencei első, második és harmadik díjakban is részesültek.

A budajenői MAGTÁR galériában létrejött KIKELET című kiállítás iskolánk művészpalántáinak első nagy léptékű seregszemléje. A Magtár galériában összesen 81 kiállító 99 alkotását mutathatjuk be. A legszebb példákkal igyekszünk illusztrálni, hogy évente több, a vizuális értékekre is különösen fogékony tehetséges diákot is kinevelünk. (Azt természetesen nem állítjuk, hogy az itt kiállító rajzolók mind művészek lesznek. Ahogy azt sem, hogy a négy éve készült legjobb alkotások most kivétel nélkül a galéria falára kerültek :-)) Ahhoz ugyanis nem lenne elég tágas a budajenői Magtár kiállítóterme)!

Mostani minőségi képválogatásunk az elmúlt négy esztendőben létesült gazdag iskolai rajz-, és festmény gyűjteményből való. A kiállítás címe -"KIKELET". Nevében hordozza a még gyermekkorú alkotóink ébredő művészi igényeit, és jól körvonalazza a kibontakozás szépségét, tehát: az alkotói tavaszt is.

Értékességét és fontosságát is kihangsúlyozva, közösen nyitották meg a kiállítást Budai István polgármester úr, Blaskó Szilvia, az iskola intézményvezetője és Péter László rajztanár. A programpontokat és a fellépő vendégeinket Király Eszter rajztanár, könyvtáros és galériavezető konferálta fel. Magtári közös tárlatunk megszervezését elsősorban az ötletadó Sziklavári Annamáriának, a Budajenői Értéktár vezetőjének köszönhetjük.

Alkalmi műsorral kedveskedtek a jelenlévő közönségnek, iskolánk diákseregének:

Tamás Zsigmond Leó a szavalatával,

Gulácsiné Kozma Sarolta-Saci néni a kiválóan működő iskolai kórusának a zengedezésével,

Rossa Levente Bors és kiváló ifjú hegedősei, Nagy Botond, Nyári Bence és Szappanos Dezső tanulók előadott értékes hegedűjátékukkal,

Sturcz Attila bácsi pedig a nagyszerű gitárdallamaival, emelték a kiállítás élményi hangulatát.

Végezetül megköszönjük az iskola ünnepelt diákjainak is a létrehozott nagyszerű alkotásaikat, a tehetségük által bontogatott szorgalmuk eredményét, éltetve kitartásukat és szerencsés alkotói szenvedélyüket.

Péter László rajztanár