A papírhajtogatás művészetének kifinomult formavilágát az ókori Japánban fejlesztették ki.

A KIRIGAMI olyasmi, mint az origami, azzal a különbséggel, hogy itt nem csak hajtogatni, hanem vágni is lehet a papírt.
Már iskolánkban is vannak ügyes követői ennek a művészetnek. Az április 12-i alkotó napon diákjaink versenyre is keltek egymással: ki tud ügyesebben, precízebben papírt hajtogatni? A fényképeken jól látható a harci kedvük, elszántságuk. Elkészült alkotásaikat helyhiány miatt ideiglenesen a rajzteremben állítottuk ki, ahol még néhány napig bárki megcsodálhatja őket, ha betér hozzánk.

A legügyesebb diákjaink:
Tóth Nimród 5.b, Németh András Dániel 5.a, Tárnok Zétény 7.a és Forgó Márton 8. osztályos tanuló. Ők dicsérő oklevelet és egy-egy tábla csokit kaptak ajándékba.
(rajztanár)