Az iskolai tanév utolsó napján, június 15-én délelőtt 10 órakor kezdődött a Mammut moziban a vetítés. Az egész terem tele volt diákokkal. Velünk, az iskola alsó tagozatával.

A több éven át forgatott Évszakok Európa elmúlt csaknem húszezer évének történetét mutatta be – az állatok nézőpontjából. Minden idők egyik leglátványosabb természetfilmje, gyönyörű és lenyűgöző.

A film az európai erdők aranykoráról, illetve máig is tartó pusztulásáról szólt. Csodálatos felvételeket láthattunk a természetről, a benne élő állatokról és növényekről. Közeli  szemlélőként csodálhattuk az erdőt,a látványt szinte ott érezhettük magunkat.

A film második fele arról a pusztításról szólt, amit mi emberek, saját magunknak köszönhetünk. Gondolatébresztőkét hatott a gyerekekre is, hallottam a hangos megjegyzéseket, sajnálkozásokat, indulatokat.

Remek kikapcsolódás, ajánlom mindenkinek, akinek van másfél órája belefeledkezni valami szemet gyönyörködtetőbe!

Köszönjük a szervezést Horváth Szilvia tanárnőnek!

Pappné Polacsek Orsolya