A székesfehérváron székelő Honvédség és Társadalom Baráti Kör Székesfehérvári Szervezete "NEMZETEMNEK VAGYOK KATONÁJA" címmel idén tizedik alkalommal hirdette meg a Kárpát-medencei magyar iskolák részére kiírt rajzpályázatot.

Idén közel 1.200 alkotáson elevenedett meg a nemzetünk hadtörténelme.

Örömmel adjuk hírül, hogy a szakmai zsűri értékelése alapján két hatodik osztályos tanulónk:

RACK ANDRÁS Aranyceruza-díjas,

SEBESTYÉN ZOLTÁN pedig Ezüstceruza-díjas lett. Gratulálunk Nekik!

Ezzel folytattuk iskolánk négy éve tartó rajzpályázati sikersorozatát: ugyanis 2019-ban Dakó Virág nyolcadikos, 2021-ben pedig Nagy Botond András ötödikes tanulónk is Aranyceruza-díjasok voltak.

Az ünnepélyes díjátadóra 2022. június 2-án, 14 órakor, Székesfehérváron, a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház, Szent István Termében került sor. Kitüntetett két diákunk a szüleivel és felkészítő tanárukkal együtt vettek részt az ünnepélyes eredményhirdetésen és kiállításon.

Másnap, június 3-án, a Fazekas Mónika osztályfőnök által rendezett budapesti kiránduláson hatodikos osztálytársaik körében, két díjazottunk a Magyar Nemzeti Múzeum kertjében vehették át rajztanáruktól is az Arany- és az Ezüstceruza-díjat.

(Péter László rajztanár)