Nagy fába vágta a fejszéjét idén az 5.a osztály: négy napos kirándulásra vállalkoztak osztályfőnökük, Gulácsiné Kozma Sarolta, és matematika tanárnőjük, Dr. Zelnikné Malinák Erzsébet vezetésével.Szállásuk a Bakony közepén, Vinye falutól 2km-re az erdőben volt, ahol remekül lehetett bújócskázni, röplabdázni és természetesen focizni.

Legnagyobb vállalásuk a Cseszneki várhoz vezető, oda-vissza 20 km-es túra a Zörög-tetőn, csalánosokon, patakon át, lankás rétek mellett és meredek erdei ösvényeken vezetett. Bizony, jól elfáradtak, mire a szállásra értek, de az esti foci ezért természetesen nem maradhatott el.

Vonatoztak Zircre alagutakon át, ismerkedtek a Bakonyi Múzeum kincseivel, az Apátság Műemlék Könyvtárával és az Apátsági Templommal, pizzáztak és fagyiztak, fafaragást készítettek, madarakat fogtak be és simogattak, piros lábasból ebédeltek, majd kalandparkban bizonyították erejüket és ügyességüket.

A hazafelé útra is maradt látnivaló. Bakonybélen a Pannon Csillagda munkatársa vezetésével a távcsövek és a csillagászat történetével ismerkedtek, és a speciális H-alpha naptávcsővel napkitöréseket is megfigyelhettek. A legnagyobb kihívást  a digitális planetáriumban vetített film jelentette: a kényelmes fotelek és a sötétség a jól elfáradt csapat legtöbb tagját szundikálásra csábította.

A sok közös élmény, az esti tábortüzek, a sütögetések és játékok emléke még sokáig velük marad.