A Budajenői Általános Iskola idén először csatlakozott az Európai Diáksport Napjához.

Ezen a napon minden diák a 4-5. órában valamilyen sporttevékenységben vett részt.

A sportnap egy közös zenés bemelegítéssel kezdődött az iskola udvarán, majd váltófutással minden osztály és tanár kétszer körbefutotta az iskola épületét. Ezzel eleget tettünk az Európai Diáksport Napja felhívásának, mely szerint mindig az adott évnek megfelelő távolságot kell lefutniuk a résztvevőknek (idén tehát 2022 métert).

A közös feladat teljesítése után a 7-8. évfolyam, azaz „a nagyok”, birtokba vették a röplabda- illetve a focipályát, és házibajnokságon mérték össze tudásukat. Közben a tornateremben „titkos felszabadító” kidobós verseny zajlott az 5-6. osztályosok számára.

Az udvari kis pályán a 3. és 4. évfolyamos gyerekek ismerkedtek a floorball játékkal. Első lépésben egy akadálypályát teljesítettek, majd következett maga a játék.

Ez idő alatt az iskola legfiatalabbjai sem unatkoztak. Elsétáltak a helyi Magtárhoz és tóhoz, ahol sportos, játékos feladatokat hajtottak végre, tanítóik vezetésével.

Minden gyermeknek és kollégának nagyon köszönöm az aktív részvételt!