Október 4-én az alsó tagozat tanulói játékos feladatokkal, állatsimogatóval, élmények, tapasztalatok megosztásával emlékezett meg az Állatok világnapjáról.

A felelős állattartás jelentőségéről, az állatkínzás bűncselekményéről való beszélgetés mindenkit mélyen megérintett és mindenki egyetértett azzal, hogy az állatvédelem közös ügyünk. Ahogy a rendőrségi felhívás plakátján is látható volt: „Csak a rúzs hagyta foltok megbocsáthatók!”
Assissi Szent Ferenc emlékéhez híven a Földön minden élet számít, tisztelni és szeretni kell minden élőt körülöttünk. Életünk szerves részét képezik az állatok, akik nem tudnak kiállni saját jogaikért, nem tudják elmondani sérelmeiket, ezért nekünk embereknek kell értük szót emelni.
Antoine de Saint-Exupery szavaival:
„Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél.”

Horváth Szilvia
4.a osztályfőnöke


képek: Horváth Szilvia

 akadálymentes honlap

Ökoiskola logo


Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott

COVID érintettség:
Pozitív COVID tesztje van:
0 fő tanuló
0 fő felnőtt
Karanténban van:
0 osztály

div class=