Gárdonyi Géza történelmi regényét, az Egri csillagokat néztük meg a Nemzeti Színház színészeinek előadásában.

A darab kezdete előtt egy idegenvezetővel jártuk be az épületet, betekinthettünk a kulisszák mögé. Érdekes információkat gyűjthettünk a színpadi technikáról, a zenekari árokról és az épület történetéről. Ez megkönnyítette a zenés színpadi mű értelmezését: a harc hangulatát fényekkel ábrázolták, a művészek hangja betöltötte az egész teret, az ágyúk dörgése élethű volt. A várvédők, asszonyok, törökök, szolgálók és udvarhölgyek szerepében a Magyar Nemzeti Táncegyüttes tagjai működtek közre. Táncjeleneteik izgalmassá tették a magyar-török ellentétet a háború alakulásának megfelelően. A gyermekszínészek játéka még élvezhetőbbé tette a darabot, jól kiegészítette a könyv tartalmát.
Kókai Anna és Zsinkó Ráchel, 6. a osztály

 akadálymentes honlap

Ökoiskola logo


Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott

COVID érintettség:
Pozitív COVID tesztje van:
0 fő tanuló
0 fő felnőtt
Karanténban van:
0 osztály

div class=