A Budajenői Általános Iskolában a magyar kultúra napja programsorozat részeként Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója emlékére projektet szerveztem az 5-8. évfolyam részére.

A projekt részeként az 5. osztály interaktív könyvtári órán vett részt a Szabó Ildikó Könyvtárban, mely kooperatív foglalkozás széleskörűen bővítette a diákok ismereteit a költő pályájáról. Kreatív feladatokat oldhattak meg a felsősök a már tanult ismeretek alkalmazásával. Alkothattak Petőfi – szótárt a János vitézhez, írhattak levelet Szendrey Júliának a költő nevében, készíthettek illusztrációt egy szabadon választott költeményhez, képregényt az életrajzból, kipróbálhatták a versírást, szerkeszthettek kvízjátékot különböző programok segítségével (Kahoot, Wordwall), melyeket a magyar irodalom órákon meg is oldottunk. Az egyéni feladatok mellett az osztályok is megmérettek: megadott határidőre Petőfi- verseket lehetett megtanulni memoriterként, melynek eredményeként 120 verset sajátítottak el az osztályok a kötelezően megtanulandó verseken túl.

Papp Katalin, magyartanár

 akadálymentes honlap

Ökoiskola logo


Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott

COVID érintettség:
Pozitív COVID tesztje van:
0 fő tanuló
0 fő felnőtt
Karanténban van:
0 osztály

div class=