Kedves Szülők!

A Magyarországi Német Kulturális és Információs Központ és Könyvtár kilencedik alkalommal hirdeti meg a magyarországi német népviselet napját!

Iskolánkban ezt a napot holnap (április 26-án, szerdán) tartjuk, amire fel lehet venni egy hétköznapi magyarországi német népviseletünk egy darabját.

Tegyük ünneppé ezt a napot! Idézzük meg őseink emlékét és mutassuk be örökségünket a mindennapokban. Erről szól a TrachtTag, immár kilencedik éve.

Idén sincs más dolgotok, mint kiválasztani egy autentikus(!) magyarországi német népviseleti ruhadarabot vagy kiegészítőt, és azt a hétköznapi ruháddal összekombinálva egész nap vagy egy napszakban hordani.

Készítünk majd fotókat vagy videót, hogy közzétehessük. Szeretnénk, ha minél többen látnák, hogy a múlt darabjai milyen fontos részei a jelennek!

Minden alsós osztály a délelőtt folyamán megnézi a Jeine Udvarházban a magyarországi németek helytörténeti kiállítástát egy rövid tárlatvezetéssel.

Csatalkozzatok minél többen!

Pappné Polacsek Orsolya