Megterveztük, hogy 2023. október 11-én elmegyünk az osztállyal a Nemzeti Könyvtárba.

Volánbusszal tettük meg ezt az utat Budajenőről a Széll Kálmán térig. Onnan a várbusszal mentünk a Dísz térig. Sétálva indultunk célunk felé és láttuk a Sándor-palotát, fényképet készítettünk Mátyás kútjánál. Amikor beléptünk az Oroszlános udvarba, csodálatos hely tárult elénk.
Beléptünk a könyvtárba, ahol csoportunk vezetője fogadott minket. Megnéztük Széchenyi Ferenc mellszobrát, majd felmentünk a 6. emeletre.
Megtudtuk, hogy több, mint 13 000 000 könyv található az épületben. Láttunk kinagyított kódexeket és Corvinákat. Megmutatták nekünk a Himnusz, a Szózat és a Nemzeti dal eredeti kéziratát.
Elmondták, hogy a könyvtár legkisebb könyve 7x6 mm. Elmentünk az olvasóterembe, ahol rengeteg könyv volt. Az értékes, régi könyveket csak helyben lehet kölcsönözni és olvasni. Érdekes volt hallani, hogy régen a könyvtár helyén Mátyás király palotája állt. Az Országos Széchenyi Könyvtár rövidítése: OSZK.

Kalmár Kende és Szabó Sebestyén 4. osztályos tanulók könyvtárlátogatási jegyzeteiből

 akadálymentes honlap

Ökoiskola logo


Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott

COVID érintettség:
Pozitív COVID tesztje van:
0 fő tanuló
0 fő felnőtt
Karanténban van:
0 osztály

div class=