A budapesti Néprajzi Múzeum egyike Európa legfontosabb szakmúzeumainak.

A több mint 200 000 néprajzi tárgy mellett egyedülálló fényképfelvételeket, kéziratokat, fotókat, népzenei- és filmfelvételeket őriz gyűjteményében.
A magyar népi kultúra felbecsülhetetlen értékű tárgyi emlékei mellett itt található az ország legnagyobb nemzetközi gyűjteménye és a kortárs kultúra kutatásának is fontos központja.
Nyolcadikosaink osztályfőnökükkel, Fazekas Mónikával, és az őket elkísérő rajztanárukkal 2023. november 8-án vettek részt Molnár József múzeumpedagógus tárlatvezetésén, amelyen két időszaki kiállítás (Zárvatermő, Cigány mesterségek) anyagát mutatta be.
Az élményszámba menő bemutatók idején tanulóink három csoportra osztva közösen megfogalmazott kérdéseikre kaptak választ.
Reméljük, hogy minden résztvevő számára tanulságos élménydús programot jelentett a kirándulás. Fényképeink is erről árulkodnak.

(Péter László rajztanár)