2016. november végén a 2. a osztály egy különleges világba látogatott, ahol egy délelőttre a felnőttek bőrébe bújva önfeledten játszhatott. Ebben az izgalmas interaktív kiállításban bárki lehetett például postás, autószerelő, tűzoltó, fodrász, bolti eladó, bankár vagy bankot rabló, bemondó, de akár világsztár is. A gyerekek méreteihez szabott, mini városban mindenki kipróbálhatta magát a különböző szerepekben.

Közben játszva tanulhattak is a gyerekek, hiszen megtudhatták és kipróbálhatták mi a teendő tűz esetén, hova és hogyan kell gyűjteni szelektíven a szemetet, hogyan működik egy pénztárgép, hogyan vásároljanak egyedül, hogyan működik egy fúrógép, hogyan ápoljuk a növényeket. Foglalkozhattak a takarékoskodás kérdéséve, a helyes közlekedéssel, de a közelgő karácsonyi ünnepekre gipszöntött ajándékot is festhettek.

Nagyon kellemes és hasznos időtöltés volt az interaktív gyerekváros, így a programot jó szívvel ajánljuk mindenkinek!

Horváth Szilvia