Elérkezett az idei évben is a VUK nyári tábor jelentkezési időszak.

Táborunk 8-14 éves gyerekeknek szól.
(Aki idén fejezi be a 8. osztályt, és már elmúlt 14 éves, ő még jöhet a táborba.)

Kiváló jutalom lehet német nyelvből jeles, példás tanulók számára is. A részvételi díjról számlát tudunk kiállítani.

"Ősök és örökösök" a tábor fő címe.
Úgy állítjuk össze a programjainkat, hogy minden korosztály jól érezze magát, megtalálja számára a legjobb programot.
A hét során 2 keretjáték van ami végigkíséri a gyerekek mindennapjait. Először is "családokba" osztjuk őket nyelvtudás alapján és ezekben a családokban mozognak a héten, tulajdonképpen így vannak kis csoportokra bontva.
A másik pedig a céhes játék. Hét elején választanak maguknak egy céhet és minden délelőtt mint az őseink ezekben a céhekben "dolgoznak". Hogy pár céhet említsek: gyertya öntés, kékfestés (batikolás, szita nyomás), nemezelés, gyöngyvarrás. Igyekszünk minden évben újítani és olyan technikákat hozni amik őseink is csináltak.
A héten van egy nap amikor kirándulunk valami nemzetiségi vonatkozású programot állítunk össze.Van egy nemzetiségi nap/délután akkor néptáncot, dalokat, kis történelmi áttekintés, játékos feladat például az egyházi ünnepekről kap szerepet. Élvezni szokták a gyerekek.
Programelem szokott még lenni a szárazföldi és vízi vetélkedő, sport délután, reggeli torna, nyelvi fejlesztő foglalkozások, mozi est ahol német nyelven animációs filmet vetítünk.
A tábor végén egy értékes, többek között német nyelvű könyvet tartalmazó ajándékcsomagot is kapnak a táborozók.

További kérdés esetén állok rendelkezésre!

Mit freundlichen Grüßen/ Best regards/ Üdvözlettel:

Krisztina Csordás/Csordás Krisztina

Büroleiterin VUK/ VUK irodavezető