Kosztolányi Dezső a versről:

„A vers néma. Adj neki hangot. A vers a könyvben halott. Keltsd életre. Mi a szavalás? A vers föltámasztása papírsírjából.”
A Budajenői Általános Iskolában sokat teszünk azért, hogy a vers és a versmondás szeretetét, mint magot minél több gyermek szívében elültessük. Azt remélve, hogy lassan termést hoz, s egyre több lesz a költészetet szerető, értő diák, akinek szellemi táplálék az irodalmi alkotás (vers és próza egyaránt).
Az április 20-án megrendezett területi vers- és prózamondó versenyen Pátyon Nagy Hunor Attila 7. a osztályos tanuló a 7-8. évfolyam próza kategóriájában 2. helyezést ért el. Schiffer Barnabás az 1-2. évfolyam vers kategóriájában 3. helyezést ért el.

Szívből gratulálunk nekik!

Papp Katalin, szaktanár

 akadálymentes honlap

Ökoiskola logo


Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott

COVID érintettség:
Pozitív COVID tesztje van:
0 fő tanuló
0 fő felnőtt
Karanténban van:
0 osztály

div class=