Rack András 8. osztályos diákunk az Országos Általános Iskolai Nemzetiségi Tanulmányi Versenyen 5. helyezést ért el!

Az írásbeli forduló első része egy 50 pontos nyelvhelyességi, szövegértési és irodalmi feladatlap; a második része egy 50 pontos szövegalkotási feladat. A feladatok a német nemzetiségi nyelv és irodalom kerettantervi követelményein alapulnak. Az iskolai forduló időtartama mindkét kategóriában 180 perc; az első rész megoldásának időtartama 60 perc, megoldásához semmilyen segédeszköz nem használható, a második rész (szövegalkotási feladatlap) megoldásának időtartama 120 perc, megoldásához kétnyelvű nyomtatott szótár használható.
Az írásbeli feladatsort az Oktatási Hivatal által működtetett versenybizottság állítja össze. Az országos fordulóba a versenybizottságok az iskolai fordulóban legjobb eredményt elért, legfeljebb 20 tanulót hívják be.
A szóbeli forduló részei:
- kötetlen társalgás mindennapi témáról;
- két részből álló, a tananyaghoz kapcsolódó téma kifejtése az adott nemzetiségi nyelv és irodalom kerettanterve alapján (témától függően kép vagy egyéb forrás, szemléltető eszköz segítségével):
a) általános témakör, amelyhez szituációs feladat is kapcsolódhat
b) irodalmi és/vagy nyelvi téma.

Andris, gratulálunk és további szép sikereket a gimnáziumi éveidre is!

 akadálymentes honlap

Ökoiskola logo


Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott

COVID érintettség:
Pozitív COVID tesztje van:
0 fő tanuló
0 fő felnőtt
Karanténban van:
0 osztály

div class=