A Herman Ottó Verseny országos döntőjében 4 tanulónk képviselhette iskolánkat!

A 2022-23 tanévben az 5. és 6. osztályosok számára rendezett Herman Ottó Verseny országos döntőjében 4 tanuló képviselhette iskolánkat és mind a négyen az első 7 helyezett közt teljesítettek!

Sugár Barna (5.o) 4 helyezett lett!
Zsinkó Benjamin (5.o) 6. helyezett,
Németh András (6.a) 6. helyezett,
Steiner Botond (6.a) 7. helyezett.

Ezen a versenyen a természettudomány tananyagon túl az év élőlényeit és Herman Ottó életét kell nagyon pontosan tudniuk a versenyzőknek. Nagyon jó szövegértéssel, figyelemmel kell kiválasztaniuk a jó megoldást/megoldásokat, mert csak a tökéletes válaszokért jár pont és vannak becsapós feladatok is, amelyek különösen nagy odafigyelést igényelnek. Sokat kell gyakorolni a megfelelő rutin megszerzéséhez a kitűnő tantárgyi tudáson kívül is, hogy ilyen szép eredményt lehessen elérni! Gratulálunk a fiúknak ezért a nagyszerű teljesítményért!

Hudák Istvánné Ági néni