Nagy Tímea Mónika vagyok. 2020 novembere óta dolgozom az Intézmény pszichológusaként, előtte Pedagógiai Szakszolgálatnál szakértői bizottsági tevékenységet láttam el, pszichológus munkakörben.

Fő célom az iskola nevelő-oktató munkájának segítése, valamint a tanulók személyiségfejlődésének támogatása. Feladataim közé tartozik az iskolában tanulók közvetlen segítése, egyéni vagy csoportos foglalkozások keretében, de munkám részét képezi a pedagógusokkal, szülőkkel folytatott konzultáció is. Az iskolapszichológiai ellátás ingyenes, a konzultáció előre egyeztetett időpontban történik.
Mikor érdemes az iskolapszichológust felkeresni?
- ha gyermekük viselkedésében, érzelmi és hangulati életében változást tapasztalnak: figyelmetlen, fáradékony, fokozottan szorong, zárkózott, indulatkitörések jellemzik stb.
- ha gyermeküknek nehézségei vannak a beilleszkedés, társas kapcsolatok terén: gyakori konfliktusok, visszahúzódás jellemzi stb.
- ha gyermekük teljesítménye indokolatlanul sokat romlott
- pályaválasztási vagy egyéb kérdések kapcsán
Igyekszem segítséget biztosítani a megfelelő szakemberhez kerülésben, amennyiben a felmerült probléma, nehézség nem elsősorban iskolai jellegű, terápiás pszichológusi, gyermekpszichiátriai megsegítést igényel, esetleg további vizsgálat elvégzésére van szükség.