Péter László, Herceghalomon élő nős, családos ember vagyok, szakmám szerint grafikus-, és iparművész.

Főiskolámat Belgrádban, az Iparművészeti Egyetem képgrafikai és könytervezői osztályán fejeztem be, (az intézmény, hasonló képzettséget nyújt, mint a budapesti Moholy-Nagy László Iparművészeti Egyetem). Egyúttal pedagógia és metodika/módszertan tantárgyakat is hallgattam, amiből különvizsgát tettem. Vizsgáimmal megszereztem a középiskolai rajztanári jogosultságomat is, mely lehetőséggel több éven át gyakoroltam is a pedagógusi munkát.
Tevékenységem és értelmiségi érdeklődésem sokrétű.

1985 óta rajztanárként/pedagógusként, hét éven át, amatőr művelődésszervezőként több éven át dolgoztam, közben festő-grafikusként és illusztrátorként alkottam. Számos egyéni kiállításom volt, és sok közös kiállításon vettem részt. 1992-től rajzfilmes animátorként, beállítási-, és háttérrajzolóként, a későbbiekben nyomában, később uszodamesterként is dolgoztam.

2009-től 2015-ig óraadó rajztanára voltam a zsámbéki Premontrei Szakközépiskola és Szakiskolának. 2015-től 2017-ig ugyanott a Premontrei Keresztelő Szent János Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészetoktatási Intézménynek.
2017 óta a Budajenői Iskola vizuális kultúra és technika tanára vagyok. Itt számtalan rajzpályázaton vettek részt tanulóim.
Legnagyobb elismerésünk a Kárpát-medencei rajzpályázat első díjazása volt rajz kategóriában (aranyceruza). Továbbá több országos első, második és harmadik helyezéseket értünk el. Egy éve sikeresen működik az iskolai Rajz-szakkörünk is tehetséges tanulókkal.